Kubíčková získala v Brně bronz

15.05.2008 22:59

Kateřina Kubíčková si veze z brněnského kvalifikačního závodu na Mistrovství České republiky žen ve sportovní gymnastice bronzovou medaili. Šumperská gymnastka zvládla čtyřboj kategorie Kadetek za 43,62 bodu a dosáhla nejlepšího výsledku šumperské gymnastiky na závodech. V neděli 11. května se v Brně kromě Kubíčkové představila v kategorii kadetek i Veronika Rounová, te se však již tolik nedařilo a skončila až osmnáctá. Zástupkyně naší gymnastiky startovaly i v konkurenci starších žákyň. Nejlépe si vedla Barbora Vobořilová, která obsadila 12. místo. Druhá šumperská zástupkyně Anežka Pukyšová skončila 21.

Vítězkou kategorie kadetek se stala Veronika Pluskalová z Prostějova, která na druhou v pořadí kladenskou Dominiku Lisou získala náskok 1,64 bodů. Kubíčková dosáhla na třetí místo díky vyrovnaným výsledkům ze všech disciplín (kladina, přeskok, prostná a bradla). Kromě celkového bronzu získala šumperská gymnastka třetí místo i na přeskoku a na prostných. Další závod čeká gymnastky již tento víkend v tělocvičně TJ Bohemians Praha.