Šumperk zlikvidoval Leštinu

26.05.2008 00:13

Nedělní odpoledne přineslo na šumperském Tyršově stadíónu místo fotbalu takřka střeleckou exhibici. Šumperk smetl Leštinu vysoko 9:1, více než 300 diváků se radovalo i ze dvou branek kanonýra Navrátila, po jednom gólu během mučení neviňátek přidali Knápek, Reichl, Horák, Klemsa, Strnad, Novák a Hecl. Domácí po dlouhé době nasadili do hry i uzdraveného útočník Sittu, který léčil pochroumaný kotník. Na druhou stranu se domácím zranili Málko i Knápek.

Po poločase vedl Šumperk pouze 2:0, do vedení poslal lídra olomouckého přeboru Knápek, hned vzápětí zvýšil Navrátil. Po deseti minutách druhého poločasu se prosadil vytáhlý Reichl, hostům se podařilo snížit v 57. minutě brankou Jana Volka. Pak se však strhla v podhúří Jeseníků doslova lavina branek. V 64. minutě se podruhé v zápase prosadil Navrátil, to už Šumperk vedli 4:1. Posledních 20 minut utkání přineslo dalších pět branek. Nejprve se prosadil Horák, o dvě minuty později zvýšil již na 6:1 Klemsa. Dílo zkázky pro Leštinu dokonali v závěru Strnad, Novák a dvě minuty před koncem Hecl. Šumperk tak tři kola před koncem drží pětibodový náskok a od postupu jej dělí opravdu jen krůček.